NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето „Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“
5423
Тонът на времето

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите. По думите им фокус ще бъде периодът на създаване на квартала – в началото на ХХ век, известен като търговския и бохемски квартал, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“, с множество сгради-паметници на културата, строени от видни българи за домовете на писатели, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости. „Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал в духа на стара София“, разказват организаторите. Убедени са, че културното и архитектурно наследство са чарът на всеки град, именно такъв е и старият център на София, в карето „КвАРТал“ между булевардите „Дондуков", „Мария Луиза", „Сливница" и „Васил Левски", където чрез различни събития вече девет години се работи за изграждането на мрежа, комуникация и екосистема между историята, старите къщи, малките бизнеси и занаяти, превръщайки заедно стария софийски център в една от най-привлекателните градски точки

| 24 Юли 2024, 08:41 ч.
„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“
„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“
Снимка © DFA

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите.

Джин, най-възрастният член на Кей-поп групата Би Ти Ес, ще бъде олимпийски факлоносец на игрите в Париж, след като наскоро завърши задължителната си военна служба, предаде Асошиейтед прес.

„Очаква се 31-годишният певец да представи Южна Корея в щафетата на факела с надеждата да разпространи посланието за хармония и мир“, се казва в официално изявление.

Заедно с другите факлоносци Джин ще премине през различни исторически обекти в страната домакин. Конкретният график не е оповестен. 

Предаването на факела започна през април.

Джин стартира военната си служба в южнокорейски военен лагер в края на 2022 г. Другите членове на музикалната група, Ар Ем, Ви, Джимин, Джей-Хоуп, Шуга и Чонгкук още изпълняват военните си задължения.

Ден след като е освободен от военна служба, Джин беше домакин на 11-ия рожден ден на южнокорейския Кей-поп феномен Би Ти

Вежди Рашидов създава паметник на българския политик Стоян Омарчевски (1885-1941).

По произведението той работи със скулптора Красимир Ангелов, съобщават от екипа на Рашидов.

По думите им идеята е на директора на Сатиричния театър „Алеко Константинов” - Калин Сърменов, който с подкрепата на зрителите е организирал дарителска кампания в театъра. Сърменов е посетил ателието на Вежди Рашидов, за да види паметника, направен първо от глина. Той е разказал, че от детството си се възхищава на делото на Стоян Омарчевски, което незаслужено е останало потънало в дебрите на историята, разказват от екипа на Рашидов.

„Още когато Калин Сърменов ми сподели идеята си за паметника, аз се  вдъхнових за творбата. Длъжни сме пред паметта на големите българи не само да се преклоним, но и да оставим знак за уважение и почит. Късата памет се опитва да обезцени

Реставрираният мост на Кольо Фичето край Бяла ще посреща туристи със светлинно-визуални ефекти, а изграденият до съоръжението иновативен експо център ще потапя посетителите в света на възрожденския строител. Официалното откриване ще се състои на 23 август тази година. Дотогава ще сме напълно готови с оборудването на експо център "Уста Кольо Фичето", каза в интервю кметът на града Димитър Славов. 

Мостът на Кольо Фичето е символ на Бяла и е паметник на културата от национално значение. Съоръжението е изградено преди повече от 150 години и се смята за постижение на българското възрожденско инженерно-строително и архитектурно изкуство. Работата по него започва през 1865 г. и завършва през 1867 г. Построен е по заповед на Мидхат паша.

Мостът е с дължина 276 метра и е широк девет метра. Неговите 14 свода с отвор 12 метра са украсени с релефни изображения на животни. Под

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Фотографката Михаела Аройо изследва идентичността на българската диаспора в Бесарабия, с акцент върху историята на региона. 

Проектът ще бъде представен с изложбата „Сънувам на български“. Откриването е на 30 юли в галерия „Синтезис“, съобщават организаторите.

По думите им това е първото цялостно представяне на проекта.

В продължение на пет години авторката посещава над 60 населени места в Молдова и Украйна с преобладаващо българско население. По време на 14-те си пътувания тя снима традициите, ежедневието на хората. Паралелно с това Аройо записва аудио интервюта, песни и стихотворения с членове на общността, които стават основа на звуковата среда, създадена за изложбата от Светослав Тодоров, журналист и музикален селектор. В експозицията е включен още текстът „Бесарабският фронт“ на писателя и журналист Димитър Кенаров.

„Когато за първи път посетих

По думите им фокус ще бъде периодът на създаване на квартала – в началото на ХХ век, известен като търговския и бохемски квартал, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“, с множество сгради-паметници на културата, строени от видни българи за домовете на писатели, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости.

„Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал в духа на стара София“, разказват организаторите.

Убедени са, че културното и архитектурно наследство са чарът на всеки град, именно такъв е и старият център на София, в карето „КвАРТал“ между булевардите „Дондуков", „Мария Луиза", „Сливница" и „Васил Левски", където чрез различни събития вече девет години се работи за изграждането на мрежа, комуникация и екосистема между историята, старите къщи, малките бизнеси и занаяти, превръщайки заедно стария софийски център в една от най-привлекателните градски точки.

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

Измина почти десетилетия от първата част на „Отвътре навън“, но филмовото време е магическо, затова главната героиня Райли духа свещичките за тринайсетия си рожден ден - точно там, където я оставиха зрителите преди девет години, коментира „Ню Йорк таймс“ по повод излизането на един от най-големите филмови хитове на настоящата година. 

Новите емоции на тийнейджърката, заедно със скобите на зъбите и пъпката на лицето, имат потенциал да привлекат – и вече привличат, достатъчно публика в кината. Всичко е наред, след звездното лято с „Барбихаймър“ през миналата година 2024 г. няма да остане без своя голям хит. 

Това лято салоните ще разчитат на анимация. 

Ако „Отвътре навън“ през 2015 г. разказваше история за тъгата и стреса в живота на децата, то сега създателите на продължението са се нагърбили с доста по-сложна задача. Филмът отново е и за деца, и за

Френската група Reaven представи новия си албум For Tomorrow на откритата сцена "Арт лято" във Велико Търново. В старата столица музикантите пристигнаха след участието си на фестивала Open Buzludzha и преди гостуването си на Varna Street Food Park.  

На великотърновската публика, сред която имаше и чужденци, Reaven предложиха характерния си инди рок звук с мелодии, преминаващи от акустични версии през танцувални поп мелодии до мощно рок звучене. Четиримата приятели Ромео (вокал и китара), Винс (барабани и бек вокал), Андре (клавир и беквокал) и Руди (бас и беквокал) изсвириха и най-новия си сингъл Never Let Me Go.

Новият албум на групата вече е представен на турнета в 15 европейски страни, а отделни песни са включени в плейлистите на радиостанции от 45 държави, посочиха организаторите на концерта. Във Велико Търново групата гостува за втори път, като час

Музеят на дизайна в Лондон посвещава изложба на Барби, с повече от 180 кукли, от които една дори е прекарала борда на Международната космическа станция (МКС) шест месеца през 2022 г., съобщи АФП.

Година след феноменалния успех на филма на Грета Гъруиг с актрисата Марго Роби изложбата ще покаже от петък, 5 юли, еволюцията на "най-известната кукла в света" от създаването й преди 65 години. Тя започва с първия модел - Барби No 1 от 1959 г. Компанията "Мател", която произвежда куклите оттогава досега, е партньор на инициативата. 

В изложбата е и сърфистката Барби, много популярна през 70-те години на миналия век, и най-продаваната в колекцията - Барби с дълги коси от 1992 г. От нея по света са купени повече от 10 милиона броя. Включени са също първите чернокожи Барби, испанките и азиатките, първата със синдром на Даун, както и тази в инвалидна количка.

Организ

Американската рок група "Линкин парк" обяви, че се завръща на музикалната сцена с нови попълнения в състава си и албум, предаде Асошиейтед прес.

Това се случва седем години след смъртта на вокалиста Честър Бенингтън.

В предаване в канала на бандата в "Ютуб един от основателите й - Майк Шинода, представи новите членове Колин Бритън, барабани, и вокалистката Емили Армстронг. 

Бандата изпълни и новата си песен The Emptiness Machine, която ще е включена в предстоящия албум From Zero. Продукцията ще излезе на 15 ноември.

Групата е основана през 1996 г. Спечелила е две награди "Грами". Формацията има седем студийни албума, от които са продадени общо над 70 милиона копия. 

През лятото на 2017 г. вокалисът Честър Бенингтън, който беше на 41 години, се самоуби след излизането на последния албум на групата One More Light, припомня Асошиейтед пре

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Тикер в 20:00 ч.
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в ...
Начало Тонът на времето
5423
Тонът на времето

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите.„Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал в духа на стара София“, разказват организаторите.

| 24 Юли 2024, 08:41 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“
„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“
Снимка © DFA

„Духът на стара София“ е темата на деветия фестивал „КвАРТал“ (13-15 септември), съобщават организаторите.

По думите им фокус ще бъде периодът на създаване на квартала – в началото на ХХ век, известен като търговския и бохемски квартал, докъдето е стигала емблематичната улица „Търговска“, с множество сгради-паметници на културата, строени от видни българи за домовете на писатели, лекари, книжари, фотографи, търговци и царски гости.

Джин, най-възрастният член на Кей-поп групата Би Ти Ес, ще бъде олимпийски факлоносец на игрите в Париж, след като наскоро завърши задължителната си военна служба, предаде Асошиейтед прес.

„Очаква се 31-годишният певец да представи Южна Корея в щафетата на факела с надеждата да разпространи посланието за хармония и мир“, се казва в официално изявление.

Заедно с другите факлоносци Джин ще премине през различни исторически обекти в страната домакин. Конкретният график не е оповестен. 

Предаването на факела започна през април.

Джин стартира военната си служба в южнокорейски военен лагер в края на 2022 г. Другите членове на музикалната група, Ар Ем, Ви, Джимин, Джей-Хоуп, Шуга и Чонгкук още изпълняват военните си задължения.

Ден след като е освободен от военна служба, Джин беше домакин на 11-ия рожден ден на южнокорейския Кей-поп феномен Би Ти

Вежди Рашидов създава паметник на българския политик Стоян Омарчевски (1885-1941).

По произведението той работи със скулптора Красимир Ангелов, съобщават от екипа на Рашидов.

По думите им идеята е на директора на Сатиричния театър „Алеко Константинов” - Калин Сърменов, който с подкрепата на зрителите е организирал дарителска кампания в театъра. Сърменов е посетил ателието на Вежди Рашидов, за да види паметника, направен първо от глина. Той е разказал, че от детството си се възхищава на делото на Стоян Омарчевски, което незаслужено е останало потънало в дебрите на историята, разказват от екипа на Рашидов.

„Още когато Калин Сърменов ми сподели идеята си за паметника, аз се  вдъхнових за творбата. Длъжни сме пред паметта на големите българи не само да се преклоним, но и да оставим знак за уважение и почит. Късата памет се опитва да обезцени

Реставрираният мост на Кольо Фичето край Бяла ще посреща туристи със светлинно-визуални ефекти, а изграденият до съоръжението иновативен експо център ще потапя посетителите в света на възрожденския строител. Официалното откриване ще се състои на 23 август тази година. Дотогава ще сме напълно готови с оборудването на експо център "Уста Кольо Фичето", каза в интервю кметът на града Димитър Славов. 

Мостът на Кольо Фичето е символ на Бяла и е паметник на културата от национално значение. Съоръжението е изградено преди повече от 150 години и се смята за постижение на българското възрожденско инженерно-строително и архитектурно изкуство. Работата по него започва през 1865 г. и завършва през 1867 г. Построен е по заповед на Мидхат паша.

Мостът е с дължина 276 метра и е широк девет метра. Неговите 14 свода с отвор 12 метра са украсени с релефни изображения на животни. Под

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Фотографката Михаела Аройо изследва идентичността на българската диаспора в Бесарабия, с акцент върху историята на региона. 

Проектът ще бъде представен с изложбата „Сънувам на български“. Откриването е на 30 юли в галерия „Синтезис“, съобщават организаторите.

По думите им това е първото цялостно представяне на проекта.

В продължение на пет години авторката посещава над 60 населени места в Молдова и Украйна с преобладаващо българско население. По време на 14-те си пътувания тя снима традициите, ежедневието на хората. Паралелно с това Аройо записва аудио интервюта, песни и стихотворения с членове на общността, които стават основа на звуковата среда, създадена за изложбата от Светослав Тодоров, журналист и музикален селектор. В експозицията е включен още текстът „Бесарабският фронт“ на писателя и журналист Димитър Кенаров.

„Когато за първи път посетих

„Ще се пренесем в стария софийски център от началото на миналия век и епохата на ар нуво, ще извадим архивите, снимките и историите, които ще превърнем в изложби и турове, ще влезем в домовете, чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма на временните пешеходни пространства, ще гледаме шествие на ретро-автомобили, ще танцуваме в стила на епохата, а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал в духа на стара София“, разказват организаторите.

Убедени са, че културното и архитектурно наследство са чарът на всеки град, именно такъв е и старият център на София, в карето „КвАРТал“ между булевардите „Дондуков", „Мария Луиза", „Сливница" и „Васил Левски", където чрез различни събития вече девет години се работи за изграждането на мрежа, комуникация и екосистема между историята, старите къщи, малките бизнеси и занаяти, превръщайки заедно стария софийски център в една от най-привлекателните градски точки.

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

Измина почти десетилетия от първата част на „Отвътре навън“, но филмовото време е магическо, затова главната героиня Райли духа свещичките за тринайсетия си рожден ден - точно там, където я оставиха зрителите преди девет години, коментира „Ню Йорк таймс“ по повод излизането на един от най-големите филмови хитове на настоящата година. 

Новите емоции на тийнейджърката, заедно със скобите на зъбите и пъпката на лицето, имат потенциал да привлекат – и вече привличат, достатъчно публика в кината. Всичко е наред, след звездното лято с „Барбихаймър“ през миналата година 2024 г. няма да остане без своя голям хит. 

Това лято салоните ще разчитат на анимация. 

Ако „Отвътре навън“ през 2015 г. разказваше история за тъгата и стреса в живота на децата, то сега създателите на продължението са се нагърбили с доста по-сложна задача. Филмът отново е и за деца, и за

Френската група Reaven представи новия си албум For Tomorrow на откритата сцена "Арт лято" във Велико Търново. В старата столица музикантите пристигнаха след участието си на фестивала Open Buzludzha и преди гостуването си на Varna Street Food Park.  

На великотърновската публика, сред която имаше и чужденци, Reaven предложиха характерния си инди рок звук с мелодии, преминаващи от акустични версии през танцувални поп мелодии до мощно рок звучене. Четиримата приятели Ромео (вокал и китара), Винс (барабани и бек вокал), Андре (клавир и беквокал) и Руди (бас и беквокал) изсвириха и най-новия си сингъл Never Let Me Go.

Новият албум на групата вече е представен на турнета в 15 европейски страни, а отделни песни са включени в плейлистите на радиостанции от 45 държави, посочиха организаторите на концерта. Във Велико Търново групата гостува за втори път, като час

Музеят на дизайна в Лондон посвещава изложба на Барби, с повече от 180 кукли, от които една дори е прекарала борда на Международната космическа станция (МКС) шест месеца през 2022 г., съобщи АФП.

Година след феноменалния успех на филма на Грета Гъруиг с актрисата Марго Роби изложбата ще покаже от петък, 5 юли, еволюцията на "най-известната кукла в света" от създаването й преди 65 години. Тя започва с първия модел - Барби No 1 от 1959 г. Компанията "Мател", която произвежда куклите оттогава досега, е партньор на инициативата. 

В изложбата е и сърфистката Барби, много популярна през 70-те години на миналия век, и най-продаваната в колекцията - Барби с дълги коси от 1992 г. От нея по света са купени повече от 10 милиона броя. Включени са също първите чернокожи Барби, испанките и азиатките, първата със синдром на Даун, както и тази в инвалидна количка.

Организ

Американската рок група "Линкин парк" обяви, че се завръща на музикалната сцена с нови попълнения в състава си и албум, предаде Асошиейтед прес.

Това се случва седем години след смъртта на вокалиста Честър Бенингтън.

В предаване в канала на бандата в "Ютуб един от основателите й - Майк Шинода, представи новите членове Колин Бритън, барабани, и вокалистката Емили Армстронг. 

Бандата изпълни и новата си песен The Emptiness Machine, която ще е включена в предстоящия албум From Zero. Продукцията ще излезе на 15 ноември.

Групата е основана през 1996 г. Спечелила е две награди "Грами". Формацията има седем студийни албума, от които са продадени общо над 70 милиона копия. 

През лятото на 2017 г. вокалисът Честър Бенингтън, който беше на 41 години, се самоуби след излизането на последния албум на групата One More Light, припомня Асошиейтед пре

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.